- Zdarzenia

Potrącenie czterech osób na przejściu – Interweniowały wszystkie służby! [ZDJĘCIA]

Zabrze. Wczoraj, w środę 27 września na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. De Gaulle’a doszło do potrącenia czterech osób. Na miejscu interweniowały wszystkie służby!

Po godzinie 17 do oficera dyżurnego policji wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu w rejonie ronda Sybiraków, na miejsce niezwłocznie skierowano służby. Jak ustalono, do zdarzenia jednak doszło w rejonie skrzyżowania z ulicą Reymonta.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy ruchu drogowego wynika, że kierujący pojazdem osobowym marki Opel, wjeżdżając z ulicy Reymonta na ulice gen. Charles de Gaulle w stronę Ronda Sybiraków, nie udzielił pierwszeństwa kobiecie, która przechodziła przez jezdnie z trójką dzieci. — przekazuje nam mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

59-letni kierowca był trzeźwy. Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że nie zauważył pieszych. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Teraz o jego losie zdecyduje sąd. – dodaje Aspirant.

Poszkodowane w zdarzeniu zostały cztery osoby, matka oraz trójka dzieci w tym jedno znajdujące się w wózku. Wstępnie ratownicy z Zespołów Ratownictwa Medycznego nie stwierdzili większych obrażeń, natomiast dwójka dzieci przetransportowana została do szpitala w celach diagnostycznych.

Fot. ZABRZE112.pl


Fot. Czytelnik


Siły i Środki: