- Zdarzenia

Potrącenie na placu Teatralnym – poszkodowana zabrana do szpitala!

Zabrze. We wtorek 1 Marca na przejściu dla pieszych przy placu Teatralnym doszło do potrącenia, poszkodowana zabrana została do szpitala.

O godzinie 12:20 do oficera dyżurnego Policji w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu na przejściu dla pieszych przy placu Teatralnym, na miejsce skierowano patrol, zespół ratownictwa medycznego oraz straż pożarną – przekazuje nam mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy na miejscu wynika, że 35-letnia kierująca samochodem osobowym marki Ford nie udzieliła pierwszeństwa przechodzącej przez oznakowane przejście 34-letniej kobiecie, tym samym doprowadzając do potrącenia – mówi Bijok.

Poszkodowana z urazem barku przetransportowana została przez przybyły na miejsce ZRM do szpitala. Ruch przez dłuższy czas był utrudniony, na miejscu obecny był również technik kryminalistyki – dodaje Młodszy Aspirant.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu – podsumowuje Oficer Prasowy.

Na miejscu obecny był także zespół (P) zabrzańskiego transportu sanitarnego Eskulap który wraz z osobą postronną udzielali pomocy poszkodowanej przed przybyciem służb – relacjonują świadkowie.

Siły i Środki: