- Zdarzenia

Tragiczny wypadek na DK88 – Kierowca zginął na miejscu! [ZDJĘCIA]

Zabrze. W środę 2 marca na 21 kilometrze Drogi Krajowej nr88 doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym.

O godzinie 14:52 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o wypadku na Drodze Krajowej nr 88. Na miejsce zadysponowano zastępy – informuje KM PSP Zabrze.

Po przybyciu na miejsce oraz wstępnym rozpoznaniu potwierdzono zgłoszenie. Działania strażaków na miejscu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz natychmiastowym przystąpieniu do prowadzenia wspólnie z ZRM resuscytacji krążeniowo-oddechowej kierowcy samochodu osobowego – dodaje KM PSP Zabrze.

Niestety w wyniku zdarzenia jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. Na czas działań ratowniczych ruch na DK nr 88 był całkowicie zablokowany. – przekazuje nam st. kpt. Wojciech Strugacz Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego PSP W Zabrzu.

Działania w których łącznie udział wzięło pięć zastępów, w tym trzy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu, jeden z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gliwicach oraz jeden z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mikulczycach zakończono o godzinie 17:58 – podsumowuje KM PSP Zabrze.

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy Policji wynika, że 22-letni kierujący samochodem osobowym marki Peugeot, jadąc w kierunku Bytomia, nie zauważył samochodu ciężarowego marki Mercedes, który zatrzymał się na prawym pasie ruchu i uderzył w niego. Pojazd marki Mercedes kierowany był przez 56-letniego mężczyznę. 22-latek w wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu – przekazuje nam mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Na miejscu policjanci wykonywali czynności pod nadzorem Prokuratora Rejonowego. W toku czynności policjanci dotarli do świadka, który posiadał nagranie z wideo rejestratora, na którym widać całe zdarzenie. Czynności w sprawie trwają – podsumowuje Bijok.

Siły i Środki:

2 thoughts on “Tragiczny wypadek na DK88 – Kierowca zginął na miejscu! [ZDJĘCIA]

Comments are closed.