- Zdarzenia

Poważny wypadek w Zabrzu – Jedna osoba w ciężkim stanie trafiła do szpitala! [ZDJĘCIE]

Zabrze. W sobotę, 26 sierpnia na skrzyżowaniu ulic Ziemskiej oraz Pod Borem doszło do poważnego wypadku, w którym ucierpiały cztery osoby.

Około godziny 12:23 oficer dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu ulic Ziemskiej oraz Pod Borem, na miejsce niezwłocznie skierowano służby.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy 41-letni kierujący pojazdem marki Seat, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Fiat, którego kierującym był 61-letni mieszkaniec Bytomia. Zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek, postępowanie prowadzi Wydział Kryminalny KMP Zabrze. — przekazuje nam asp. Adam Strzodka z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

W wypadku ucierpiały łącznie cztery osoby w tym jedna ciężko ranna. Na miejscu interweniowały cztery Zespoły Ratownictwa Medycznego Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, które po wstępnej segregacji oraz diagnostyce przetransportowały poszkodowanych do Szpitala Miejskiego w Zabrzu oraz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu. – przekazuje nam mgr Łukasz Pach Dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.