- Wydarzenia

Przekazanie nowego wozu dla JRG Zabrze oraz przekazanie wozu dla OSP Kończyce! [ZDJĘCIA]

Zabrze. Wczoraj, w środę 21 lutego w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu odbyła się narada roczna funkcjonowania jednostki.

21 lutego 2024 roku o godzinie 10:00 w siedzibie Komendy Miejskiej PSP w Zabrzu odbyła się narada roczna związana z podsumowaniem działalności KM PSP w Zabrzu za 2023 rok. 

Narada rozpoczęła się od złożenia meldunku zastępcy Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Mirosławowi Synowcowi przez Dowódcę Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu st. kpt. Grzegorza Gorpiela. Następnie głos zabrał bryg. Tomasz Bajerczak Komendant Miejski PSP w Zabrzu, który przywitał zaproszonych gości i przedstawił prezentację całorocznej działalności Komendy PSP w Zabrzu wraz z planami na przyszłe lata, m.in. remontem zabytkowego budynku Komendy.

W naradzie uczestniczyli m. in. Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Mirosław Synowiec, Prezydent Miasta Zabrze Pani dr Małgorzata Mańka-Szulik, Przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Pani dr Łucja Chrzęstek-Bar, kapelan diecezjalny PSP i OSP diecezji gliwickiej ks. dr Piotr Szczygielski, Komendant Miejski Policji w Zabrzu insp. Dariusz Kopeć, Komendant Straży Miejskiej w Zabrzu Zbigniew Juskowiak, Prezesi jednostek OSP z miasta Zabrze, przedstawiciele Samorządu miasta Zabrze, przedstawiciele innych służb oraz funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Miejskiej PSP w Zabrzu.

Podczas uroczystości odbyło się oficjalne przekazanie oraz poświęcenie nowego samochodu Ratowniczo-Gaśniczego marki Scania, które trafiło do podziału bojowego Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu. Pojazd został zakupiony dzięki dofinansowaniu przekazanemu przez Miasto Zabrze oraz Wojewódzkiemu Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Przekazano także używany samochód Ratowniczo-Gaśniczego marki Renault, które dotychczas użytkowane było przez strażaków z JRG, teraz trafiło w ręce ochotników z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabrzu – Kończycach.

Fot. Dominik Boruszka/ZABRZE112.pl


Fot. Filip Krupiński/ZABRZE112.plźródło: ZABRZE112.pl, KM PSP w Zabrzu