- ŚLĄSK

Pożar auta na A1 w Bytomiu!

O godzinie 13 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskie w Bytomiu dotarło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na 7km autostrady A1C w kierunku Gorzyczek, na miejsce skierowano 4 zastępy JRG Bytom oraz patrol Policji.

Po dotarciu na miejsce potwierdzono zgłoszenie, działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu wody na płonący samochód osobowy oraz bariery energochłonne oraz dźwiękochłonne, odcinek autostrady na czas działań gaśniczych został zablokowany (trwało to około 10 minut.)

Dodatkowo strażacy zabezpieczyli plamę substancji ropopochodnej powstałej w wyniku zderzenia oraz udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy w postaci wsparcia psychicznego poszkodowanej kierującej, do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego który następnie zabrał kobietę do szpitala celem dalszych badań.

Ze wstępnych ustaleń wynika że kobieta najechała na tył naczepy samochodu ciężarowego a następnie uderzyła w bariery znajdujące się na obok drogi czego skutkiem był samozapłon pojazdu. W działaniach udział wzięły 4 zastępy JRG Bytom w tym 17 strażaków, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol Policji z Komisariatu Autostradowego z Gliwic i Służba Autostradowa.

Poinformował w rozmowie z redaktorem ZABRZE112.pl mł. asp. Wojciech Krawczyk z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu.

#AKTUALIZACJA 15:45 Działania na miejscu zostały zakończone, brak utrudnień.