- ŚLĄSK

Pożar na Miechowickiej w Bytomiu!

26 września o godz. 06:37 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu przyjęło zgłoszenie o pożarze w budynku wielorodzinnym przy ul. Miechowickiej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono pożar w mieszkaniu na parterze budynku 4-kondygnacyjnego.
Otrzymano informację, że część lokatorów opuściła swoje mieszkania przed przybyciem zastępów na miejsce, a w palącym się lokalu nie ma osób poszkodowanych.

Działania straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu mediów do budynku (prąd oraz gaz), podaniu dwóch prądów gaśniczych na palące się wyposażenie mieszkania na parterze oraz ewakuacji pozostałych mieszkańców budynku, którzy znajdowali się na balkonach swoich mieszkań na wyższych kondygnacjach, w tym dwóch osób przy użyciu drabiny mechanicznej SCD37.

8 osób zostało przebadanych przez przybyłe na miejsce Zespoły Ratownictwa Medycznego – 2 osoby zostały zabrane do szpitala celem dalszych badań. Pozostali lokatorzy nie wymagali hospitalizacji.
Po ugaszeniu pożaru budynek oddymiono i przewietrzono, a następnie wykonano pomiary nie stwierdzając występowania mierzonych szkodliwych substancji. Wykonano także pomiary kamerą termowizyjną – brak zagrożenia pożarowego. Po zakończeniu działań lokatorzy powrócili do swoich mieszkań.

W działaniach udział wzięło 6 zastępów PSP, 2 zastępy OSP, 34 strażaków, Państwowe Ratownictwo Medyczne, Policja, Pogotowie Gazowe.

Źródło: KM PSP Bytom