- ŚLĄSK

Pożar mieszkania w centrum Bytomia!

1 października o godz. 05:55 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu przyjęło zgłoszenie o zadymieniu w mieszkaniu budynku wielorodzinnego przy ul. Żeromskiego.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono pożar w mieszkaniu na I piętrze budynku 4- kondygnacyjnego. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu mediów do budynku, siłowym wejściu do lokalu oraz podaniu jednego prądu gaśniczego na palące się wyposażenie mieszkania.

Jednocześnie przystąpiono do przeszukania lokalu – w jednym z pomieszczeń znaleziono nieprzytomnego lokatora bez czynności życiowych, którego ewakuowano na zewnątrz i przystąpiono do resuscytacji. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego po przeprowadzonej reanimacji poszkodowanego odstąpił od dalszych działań, lekarz stwierdził zgon poszkodowanego.

Pożar ugaszono, a mieszkanie oddymiono i przewietrzono. Wykonano pomiary, które nie wykazały obecności mierzonych szkodliwych substancji. Wykonano także pomiary kamerą termowizyjną – brak zagrożenia pożarowego. W działaniach udział wzięły 4 zastępy PSP, 17 strażaków, Państwowe Ratownictwo Medyczne, Policja.

Źródło: KM PSP Bytom