- Zdarzenia

Pożar mieszkania na Klonowej – dym wydobywał się z okna!

Zabrze. W czwartek, 10 lutego przy ul. Klonowej doszło do pożaru. Dym wydobywał się z okna na 9 piętrze!

Wczoraj o godzinie 17:12 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o pożarze w jednym z mieszkań przy ulicy Klonowej 15. Na miejsce zadysponowano zastępy – przekazuje st. kpt. Wojciech Strugacz Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego PSP W Zabrzu.

Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że dym wydobywa się z okna jednego z mieszkań na 9 piętrze. Pożarem objęte było wyposażenie kuchni. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej w mieszkaniu, jednocześnie prowadząc działania gaśnicze oraz udzielaniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy poszkodowanej w pożarze osobie która następnie przetransportowana została do szpitala przez przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego – dodaje Starszy Kapitan.

Dzięki szybkiej i sprawnej akcji strażacy nie dopuścili do rozprzestrzenienia się ognia na pozostałe pomieszczenia. Działania w których udział wzięły 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu zakończone zostały około godziny 19  – podsumowuje Strugacz.

Siły i Środki: