- Zdarzenia

Pożar na ogródkach działkowych w Mikulczycach!

W piątek o godzinie 20:16 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie ogródków działkowych przy ulicy Boya-Żeleńskiego w Zabrzu-Mikulczycach. Na miejsce zadysponowano zastępy – informuje nas mł. asp. Krzysztof Migas z Komendy Miejskiej PSP w Zabrzu.

Po przybyciu na miejsce i rozpoznaniu potwierdzono treść zgłoszenia, doszło do pożaru drewnianej altany ogrodowej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu palącej się altany a następnie rozbiórce spalonej konstrukcji – dodaje Młodszy Aspirant.

W zdarzeniu brak było osób poszkodowanych. Działania w których udział wzięły łącznie trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Mikulczycach zakończyliśmy o godzinie 21:12 – kończy Migas.

Siły i Środki:
671[S]21 – GBA – JRG Zabrze
671[S]25 – GCBARt – JRG Zabrze
679[S]21 – GBA – OSP Mikulczyce


Wcześniej pisaliśmy:

Przy ulicy Boya-Żeleńskiego w Zabrzu-Mikulczycach trwa akcja gaśnicza na terenie ogródków działkowych, na miejscu działają dwa zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu oraz jeden zastęp OSP Mikulczyce!