- Zdarzenia

Pożar piwnicy na Dożynkowej – jedna osoba trafiła do szpitala!

Zabrze. W niedzielę, 13 marca w budynku przy ulicy Dożynkowej doszło do pożaru piwnicy. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Przed godziną 10 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o pożarze w piwnicy w budynku przy ulicy Dożynkowej. Na miejsce zadysponowano zastępy Straży Pożarnej.

Po przybyciu na miejsce oraz wstępnym rozpoznaniu potwierdzono zgłoszenie. W wyniku próby gaszenia pożaru poszkodowana została jedna osoba, z objawami podtrucia gazami pożarowymi poszkodowany przetransportowany został do szpitala przez przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego – przekazuje nam KM PSP w Zabrzu.

Nasze działania polegały na udzieleniu kwalifikowanej Pierwszej Pomocy oraz ugaszeniu pożaru przy pomocy jednego prądu gaśniczego. Stopieniu uległa instalacja wodna oraz elektryczna. Działania zakończono około godziny 11 – dodaje KM PSP w Zabrzu.

Po raz kolejny zastępy Straży Pożarnej miały utrudniony dojazd w związku z wąskimi uliczkami znajdującymi się na tym osiedlu.

Siły i Środki: