- Bez kategorii

Pożar ponad 100m2 dachu, w trakcie działań zawalił się do środka – Interweniowało 13 zastępów! [ZDJĘCIA]

Zabrze. W piątek 15 marca na ul. Hagera doszło do pożaru hali, na miejsce skierowano liczne siły PSP i OSP.

Wczoraj (15.03) o godzinie 13:25 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o o pożarze hali pustostanu przy ulicy Hagera. Na miejsce zadysponowano 4 zastępyz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu.

Po przybyciu JOP na miejsce potwierdzono, iż pożarem objęty jest dach jednokondygnacyjnej hali pustostanu. Widząc, iż pożar bardzo szybko się rozprzestrzenia, na miejsce zadysponowano kolejne zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Bytomia oraz jednostki OSP z Zabrza.

Strażacy natychmiast przystąpili do gaszenia ognia w celu nierozprzestrzenienia się pożaru na dalszą część hali. Podano jeden prąd wody w natarciu na palący się dach z drabiny mechanicznej oraz trzy prądy wody na palące się śmieci zgromadzone w środku hali. Po opanowaniu pożaru strażacy przeszukali pogorzelisko oraz prowadzili prace rozbiórkowe dachu.

Dzięki szybkiej, sprawnej, ale również bardzo wyczerpującej akcji strażacy nie dopuścili do rozprzestrzenienia się ognia na pozostałą część budynku. W wyniku zdarzenia spaliło się ok. 120 m2 dachu oraz śmieci nagromadzone wewnątrz.

W działaniach, które zostały zakończone przed godziną 16, brało udział w sumie 13 zastępów Państwowej Straży Pożarnej z Zabrza, Bytomia, OSP Kończyce, OSP Makoszowy oraz Grupa Operacyjna Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.


Źródło: KM PSP w Zabrzu
Fot. OSP Kończyce, ZABRZE112.pl, Czytelnicy ZABRZE112.pl