- Zdarzenia

W środku nocy wjechał do potoku – Przełom w sprawie! [ZDJĘCIA+VIDEO]

Zabrze. W niedzielę 17 marca na ul. Ofiar Katynia w zabrzańskiej Rokitnicy doszło do niebezpiecznego zdarzenia, kierujący stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do potoku!

W sprawie przesłuchano już jedną osobę, trwają czynności wyjaśniające okoliczności tego zdarzenia — przekazuje nam mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, sprawca widowiskowego zdarzenia został już ustalony.

Wcześniej pisaliśmy:

Chwilę po godzinie 1 w nocy Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymało zgłoszenie o pojeździe, który znajduje się w potoku przy ul. Ofiar Katynia, na miejsce niezwłocznie zadysponowano służby.

Po dojeździe służb na miejsce nie zastano kierowcy, zbiegł on z miejsca. Zdarzenie kwalifikuje się na kolizje, pojazd został już zabezpieczony i wyciągnięty z potoku z użyciem lawety oraz asysty Straży Pożarnej. W zdarzeniu interweniował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu oraz dwa patrole Policji.

Ze wstępnych nieoficjalnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Opel jadąc ulicą Żniwiarzy w kierunku ul. Ofiar Katynia nie dopasował prędkości do panujących warunków czym doprowadził do utraty panowania nad pojazdem i wjechania do potoku.

Fot. Dominik B./ZABRZE112.pl, Kostek/ZABRZE112.pl

Siły i Środki: