- Zdarzenia

Próba samobójcza w centrum Zabrza!

Przed godziną 9 do oficera dyżurnego Policji wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie znajdującym się na zewnętrznej części balkonu w budynku mieszczącym się przy ulicy Klonowej.

Szczegóły zdarzenia dostępne TUTAJ.#AKTUALIZACJA 19:25 Ulica Klonowa została odblokowana, ruch pojazdów odbywa się bez większych utrudnień.

#AKTUALIZACJA 19:03 Po blisko dziesięciu godzinach mężczyzna sam przeszedł z powrotem przez barierkę, obecnie znajduje się pod opieką służb.

#AKTUALIZACJA 17:00 Mija ósma godzina od rozpoczęcia interwencji, samobójca nadal znajduje się na balkonie. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że zagroził skokiem, jeśli strażacy zaczną rozstawiać drabinę.

#AKTUALIZACJA 15:30 Mija 6 godzina działań w wieżowcu na Klonowej, policyjne negocjacje nadal trwają.

#AKTUALIZACJA 13:20 Na ulicę Klonową przybył autobus dostarczony przez Centrum Zarządzania Kryzysowego, dla mieszkańców budynku.

#AKTUALIZACJA 13:00 Policja prowadzi negocjacje, na miejscu nadal znajdują się wszystkie służby.

#AKTUALIZACJA 12:00 Aktualnie na miejscu interweniują trzy zastępy JRG Zabrze 671[S]21, 51 oraz 90 wraz z przyczepą zawierającą specjalistyczny skokochron. Dodatkowo przy zdarzeniu pracuje również Zespół Ratownictwa Medycznego S04 11 należący do Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego oraz Policja. Ulica Klonowa na wysokości od ul. Ślęczka do ul. Matejki jest zablokowana.