- ŚLĄSK

Przewrócona ciężarówka na DK88!

Na Drodze Krajowej nr88 doszło do zdarzenia drogowego w którym pojazd ciężarowy znajduje się na boku a jego naczepa spadła w dół!

AKTUALIZACJA 18:30 Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad droga ma pozostać zablokowana do godzin rannych dnia następnego.

AKTUALIZACJA 17:30 Pojazd znajduje się już na kołach, droga jest nadal zablokowana, wciąż trwają pracę zabezpieczające miejsce zdarzenia oraz sprzątające.

AKTUALIZACJA 14:10 Czynności Policji na miejscu zostały zakończone, na chwilę obecną ciężko jest określić jak długo potrwają utrudnienia. Zależy to od serwisu obecnego na miejscu który zajmuje się usunięciem pojazdu z drogi. – informuje nas dyżurny Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach.

AKTUALIZACJA 13:20 O godzinie 12:45 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Gliwicach wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu ciężarowego na zjeździe z Drogi Krajowej nr 88 na Autostradę A1 w kierunku Gliwic. Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG Gliwice – informuje nas st. kpt. Jakub Zych z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach.

Po przybyciu na miejsce potwierdzono zgłoszenie, na łuku drogi miało dojść do wypadku samochodu ciężarowego który przewrócił się. Pojazd w swojej naczepie przewoził złom, kierujący pojazdem nie odniósł obrażeń. Zjazd w tym momencie jest zablokowany, działania strażaków polegają na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Na miejscu pracuje również Policja, a dokładnie patrole z Komisariatu Autostradowego Policji. – dodaje starszy kapitan.

Siły i Środki:
451[S]26 – GCBA – JRG-1 Gliwice
451[S]44 – SRt – JRG-1 Gliwice
Patrol Policji – KAP Gliwice
Patrol Policji – KAP Gliwice