- Zdarzenia

Silne zadymienie w budynku w Mikulczycach!

W minioną niedzielę zabrzańscy strażacy interweniowali w dzielnicy Mikulczyce, zgłoszenie miało dotyczyć zadymienia w budynku!

W niedzielę o godzinie 20:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w jednym z budynków przy ulicy Bałtyckiej w Mikulczycach. Na miejsce zadysponowano zastępy – informuje nas mł. asp. Krzysztof Migas z Komendy Miejskiej PSP w Zabrzu.

Po przybyciu na miejsce potwierdzono zgłoszenie, zadymienie miało występować na klatce schodowej oraz piwnicy budynku. Po rozpoznaniu stwierdzono, że dym wydobywa się z pieca który najprawdopodobniej uległ awarii – dodaje Młodszy Aspirant.

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dokonaniu pomiarów tlenku węgla a następnie wygaszeniu z pieca. Dalsze działania skupiały się na przewietrzeniu pomieszczeń oraz ponownym wykonaniu pomiarów. W działaniach udział wzięło udział łącznie pięć zastępów, cztery z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu oraz jeden z OSP Mikulczyce. Działania zakończyliśmy o godzinie 21:40 – kończy Migas.

Siły i Środki:
671[S]22 – GBAPr – JRG Zabrze
671[S]25 – GCBA – JRG Zabrze
671[S]51 – SCD – JRG Zabrze
671[S]90 – SLRr – JRG Zabrze
679[S]21 – GBA – OSP Mikulczyce

Fot. Poglądowe