- ŚLĄSK

Śmiertelne zdarzenie w Bytomiu – pomimo reanimacji mężczyzna zmarł!

Bytom. We wtorek, 22 lutego doszło do tragicznego zdarzenia, na skutek zatrucia tlenkiem węgla zmarł jeden z lokatorów.

Wczoraj (22.02) o godzinie 17:57 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu wpłynęło zgłoszenie o zasłabnięciu w mieszkaniu przy ul. Adolfa Piątka w Bytomiu.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i wejściu do mieszkania wykonano pomiary stwierdzając występowanie tlenku węgla tylko w łazience, w której znajdował się gazowy, przepływowy podgrzewacz wody. Jednocześnie ewakuowano z tego pomieszczenia nieprzytomnego lokatora bez oznak życiowych i rozpoczęto resuscytację krążeniowo-oddechową do czasu przybycia na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego. Sprawdzono pozostałe mieszkania w budynku oraz klatkę schodową nie stwierdzając obecności mierzonych, szkodliwych substancji. Po przeprowadzonej wspólne z ZRM ponadgodzinnej resuscytacji lekarz stwierdził zgon lokatora.

Przypominamy o konieczności przeprowadzania regularnych przeglądów przewodów spalinowych, dymowych oraz urządzeń grzewczych. Zalecamy również zakup czujki tlenku węgla, która w porę ostrzeże o emisji jakże niebezpiecznego dla naszego organizmu „czadu”.


Źródło: KM PSP Bytom
Fot. poglądowe ZABRZE112.pl