- Inne

Sukces polskiej Policji na Międzynarodowym Konkursie Policjanta Ruchu Drogowego

20 października 2023 roku w Słowacji odbył się Międzynarodowy Konkurs Policjanta Ruchu Drogowego. Polską Policję reprezentowali przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W klasyfikacji drużynowej Polska Drużyna zajęła II miejsce. Indywidualnie zwyciężył asp. Tomasz Mandes z KMP Zabrze.

Rywalizacja pomiędzy funkcjonariuszami polegała na zebraniu, jak największej liczby punktów w poszczególnych konkurencjach, których suma wpływała na zajmowaną lokatę w klasyfikacji indywidualnej oraz drużynowej konkursu. Debiutancki udział w konkursie był doskonałą możliwością dla przedstawicieli garnizonu śląskiego na sprawdzenie swojego poziomu wyszkolenia w rywalizacji z przedstawicielami innych państw. Osiągnięte wyniki pozwalają uznać, że polska Policja znajduje się w europejskiej czołówce najlepszych policjantów ruchu drogowego.

Konkurs składał się z następujących konkurencji:

1. Test wiedzy ze znaków drogowych (w języku angielskim),
2. Strzelanie,
3. Umiejętności kierowania pojazdem.

Honorowym gościem wydarzenia była Pani Elvira Zsinkai Prezydent ROADPOL – (Europejska Sieć Policji Ruchu Drogowego – zrzeszająca policje ruchu drogowego na świecie)

W wyniku przeprowadzonych konkurencji, reprezentacja polskiej Policji zajęła następujące miejsca:

II miejsce w klasyfikacji drużynowej:

1. asp. Tomasz Mandes (KMP Zabrze),
2. mł. asp. Michał Urbanik (KMP Częstochowa),
3. sierż. szt. Mateusz Rogalski (KMP Katowice).

I miejsce w klasyfikacji indywidualnej Konkursu:

asp. Tomasz Mandes (KMP Zabrze).


To już kolejny raz kiedy asp. Tomasz Mandes z zabrzańskiej drogówki prezentuje swoje wysokie umiejętności i wiedzę. Warto przypomnieć, że w maju br. zwyciężył w XXXIII edycji konkursu „Policjant Roku Ruchu Drogowego” na Śląsku. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Źródło: KGP