- Zdarzenia

Szczegóły wczorajszego śmiertelnego potrącenia na Drodze Krajowej nr 94 w Zabrzu-Rokitnicy

Wczoraj o godzinie 17:10 do dyżurnego Policji wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu pieszego na ulicy Krakowskiej 87 (DK-94) w Zabrzu-Rokitnicy. Na miejsce zadysponowano patrole Policji; dwa zastępy JRG Zabrze 671[S]22, 25; Zespół Ratownictwa Medycznego S04 38 oraz Inspekcję Transportu Drogowego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 77-letni mieszkaniec Zabrza, który wszedł na przejście dla pieszych, został potrącony przez 53-letniego kierowcę samochodu ciężarowego – mieszkańca Tych, który zatrzymał się na pasach, jednak ruszając, nie upewnił się, czy wszystkie osoby opuściły przejście dla pieszych. Początkowe informacje mówiły, że mężczyzna miał przechodzić przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, lecz później ustalono, że mężczyzna przechodził przez jezdnię po przejściu dla pieszych.

77-latek był reanimowany przez świadka zdarzenia, a następnie przez służby ratownicze. Niestety zabrzanin poniósł śmierć na miejscu.

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z drogówki i technik kryminalistyczny. Podczas działań na miejscu zdarzenia ulica Krakowska była zablokowana. Czynności w sprawie trwają, a policjanci apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Osoby będące świadkami tego zdarzenia bądź posiadające wiedzę co do okoliczności proszone są o kontakt z wydziałem kryminalnym zabrzańskiej komendy tel. 47 8543 266, 47 8543 200 lub najbliższą jednostką Policji.

Poinformował w rozmowie z redaktorem ZABRZE112.pl mł. asp. Sebastian Bijok Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

2 thoughts on “Szczegóły wczorajszego śmiertelnego potrącenia na Drodze Krajowej nr 94 w Zabrzu-Rokitnicy

Comments are closed.