- Zdarzenia

Stracił przytomność za kierownicą TIR-a na A4 – przebił bariery energochłonne! [ZDJĘCIA]

Zabrze. W sobotę, 5 lutego doszło do wypadku na Autostradzie A4. Przebite zostały bariery energochłonne!

O godzinie 12:50 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu ciężarowego na Autostradzie A4 w Zabrzu w kierunku Katowic, na miejsce zadysponowano zastępy – przekazuje nam st. kpt. Wojciech Strugacz Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego PSP W Zabrzu.

Na chwile obecną ruch jest utrudniony, lecz nie wstrzymany. Nasze działania polegają na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Nie było potrzeby wydostania kierowcy z kabiny, ponieważ wyszedł on o własnych siłach. Obecnie przebywa pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego – mówi Starszy Kapitan.

Według wstępny ustaleń Policjantów na miejscu wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki Mercedes stracił przytomność podczas jazdy, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem wjeżdżając w bariery energochłonne – przekazuje nam mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Aktualizacja (godz. 14:55): Kierujący zabrany został do szpitala celem dalszej diagnostyki, nasze działania polegają teraz wypompowaniu paliwa ze zbiornika, ponieważ doszło w nim do rozszczelnienia. Może to potrwać nawet do kilku godzin – informuje nas Oficer Prasowy zabrzańskiej straży.

Siły i Środki: