- Zdarzenia

Tragiczne odkrycie w sortowni śmieci – znaleziono zwłoki noworodka!

Zabrze. W ubiegłym tygodniu w sortowni odpadów w Zabrzu dokonano tragicznego odkrycia zwłok noworodka.

W sobotę 1 października do oficera dyżurnego Policji w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o odnalezieniu ciała noworodka w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Zabrzu przy ul. Cmentarnej.

Na miejsce oprócz funkcjonariuszy policji udał się również prokurator oraz lekarz, który formalnie mógł stwierdzić zgon noworodka. Jak się okazało, ciało zauważył jeden z pracowników podczas sortowania odpadów. Na chwilę obecną nie wiadomo, z jakiego miasta trafiły odpady wraz z dzieckiem, wiadomo natomiast, że odpady trafiają tu z kilku miast.

Na chwilę obecną zabezpieczono monitoring, zlecono także sekcje zwłok, której wyniki na chwilę obecną dla dobra śledztwa są objęte tajemnicą. Brak na chwilę obecną jest informacji na temat płci oraz dokładnego wieku dziecka. Śledztwo od samego początku nadzoruje prokuratura, która informuje, że nikt w tej sprawie nie został jeszcze zatrzymany.

Obecnie trwają wspólne czynności policji oraz prokuratury dążące do ustalenia, w jaki sposób dziecko trafiło do odpadów oraz kto jest za to odpowiedzialny.


Źródło: PAP, ESKA
Fot. poglądowe