- Zdarzenia

Wszedł za ołtarz i odpalił petardę, wywołał panikę – grozi mu do 2 lat!

Zabrze. W niedzielę, w kościele Św. Franciszka doszło do zakłócenia obrządku religijnego, mężczyzna odpalił w kościele petardę!

Krótko po godzinie 18 do oficera dyżurnego Policji w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o zakłóceniu mszy świętej w kościele Św. Franciszka. Na miejsce skierowano patrol – przekazuje nam mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Jak się okazało, do kościoła wszedł 39-latek, który następnie wszedł za ołtarz a następnie odpalił petardę co wywołało panikę wśród wiernych. Mężczyzna próbował uciec, natomiast zaczęło go gonić kilka osób przebywających wtedy w kościele. Co poskutkowało szybkim zatrzymaniem przez funkcjonariuszy policji przybyłych na miejsce – dodaje Bijok.

Mężczyzna jak się okazało, miał blisko dwa promile alkoholu we krwi. Obecnie przebywa w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, gdzie czeka na usłyszenie zarzutu zakłócenia obrządku religijnego za które grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności. Mężczyzna dotychczas notowany był za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu, a także przestępstwa narkotykowe – podsumowuje Aspirant.

Fot. poglądowe ZABRZE112.pl