- ŚLĄSK

Tragiczny wypadek w Czekanowie – Dwie osoby nie żyją! [ZDJĘCIA]

Czekanów. Dziś, we wtorek 2 kwietnia na zjeździe z autostrady A1 doszło do tragicznego zdarzenia z udziałem busa, w wyniku którego dwie osoby poniosły śmierć na miejscu.

Ok godz. 6.00 w w miejscowości Czekanów (pow. Tarnogórski) na zjeździe z autostrady A1 (Zabrze-Zachód) doszło do zdarzenia drogowego, w którym, z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn, bus marki citroen, na pasie zjazdowym z autostrady uderzył w bariery energochłonne.

Na miejsce niezwłocznie zadysponowano służby, w tym 3 zastępy Straży Pożarnej oraz 5 Zespołów Ratownictwa Medycznego Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach ze stacji w Zabrzu oraz Gliwicach. W wyniku zdarzenia najprawdopodobniej z powodu niezapiętych pasów dwóch mężczyzn poniosło śmierć na miejscu. Pięć kolejnych trafiło do pobliskich szpitali.

W chwili obecnej na miejscu pracują służby pod nadzorem prokuratora. Zjazd z autostrady jest całkowicie zablokowany, a utrudnienia w tym miejscu mogą potrwać nawet kilka godzin. Ruch pojazdów na pasach autostrady A1 w kierunku Łodzi odbywa się bez utrudnień.

Nasze działania polegały m.in. na udzieleniu pomocy medycznej osobom poszkodowanym przy współpracy z Zespołami Ratownictwa Medycznego oraz zabezpieczenie miejsca zdarzenia. – przekazuje nam kpt. Wojciech Poloczek, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Tarnowskich Górach.

Fot. KPP Tarnowskie Góry, WPR Katowice