- ŚLĄSK

RUDA ŚLĄSKA: Wybuch gazu w restauracji – Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR! [ZDJĘCIA]

Ruda Śląska. Dziś, w sobotę 2 marca na ul. Szyb Andrzej doszło do niebezpiecznego zdarzenia, w restauracji doszło do wybuchu gazu!

Chwilę o godzinie 21:15 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o wybuchu gazu w restauracji przy ul. Szyb Andrzej, na miejsce niezwłocznie zadysponowano służby.

Potwierdzam, że w jednym z pomieszczeń w restauracji doszło do wybuchu gazu. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu pomiarów stężeń substancji niebezpiecznych. Przyczyny wybuchu na chwilę obecną nie są znane, jedną ze wstępnych hipotez jest rozszczelnienie instalacji gazowej. — przekazuje nam st. kpt. mgr inż. Maciej Małczak, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Rudzie Śląskiej.

Według ustaleń nastąpił wybuch zgromadzonego gazu, ale tylko w części lokalu gastronomicznego. W restauracji odbywały się dwa przyjęcia okolicznościowe, w których w sumie uczestniczyły 34 osoby i dwie osoby z obsługi. Część z nich opuściła lokal jeszcze przed tym zdarzeniem, inni – gdy zorientowali się, że coś się stało. – dodaje Latos.

Na miejscu interweniowało 8 zastępów w tym Grupa Operacyjna Komendanta Wojewódzkiego PSP w Katowicach.

Dwójka dorosłych oraz dwójka dzieci zostało poszkodowanych w wybuchu. Kobietę według segregacji zakwalifikowano jako kolor czerwony, została ona przewieziona do szpitala. Pozostałe osoby nie wymagały hospitalizacji – została im udzielona pomoc medyczna na miejscu. — przekazuje nam z miejsca zdarzenia Łukasz Pach, Dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

Do zdarzenia skierowano łącznie siedem Zespołów Ratownictwa Medycznego z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. To zespoły z Rudy Śląskiej, Zabrza, Katowic, Świętochłowic oraz Chorzowa. Kierujący Akcją Medyczną był zespół S02 317 z Rudy Śląskiej. Na miejsce zadysponowano wstępnie śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Ratownik-6, natomiast został on odwołany. — dodaje Pach.

Fot. Dominik Boruszka/ZABRZE112.pl


Fot. Filip Krupiński/ZABRZE112.pl