- Zdarzenia

Upadek z wysokości w Rokitnicy – Lądował śmigłowiec LPR! [ZDJĘCIA]

Zabrze. Dziś, w czwartek 28 września w zabrzańskiej dzielnicy Rokitnicy na jednym z placów budowy przy ul. Alfonsa Zgrzebnioka doszło do nieszczęśliwego wypadku, do zdarzenia zadysponowano śmigłowiec LPR!

Około godziny 10:00 Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego przyjęło zgłoszenie o upadku z wysokości na budowie przy ul. Zgrzebnioka, na miejsce zadysponowano służby.

Po przybyciu na miejsce naziemnego Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz wstępnym przebadaniu pacjenta załoga podjęła decyzję o konieczności wezwania Śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, do wypadku wezwano Ratownika-4 z bazy HEMS Katowice.

Do zabezpieczenia miejsca lądowania na ul. Krakowskiej 34 zadysponowano zastęp 671[S]21 z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu. Natomiast do miejsca zdarzenia patrol policji P521.

Poszkodowany 45-latek z powodu na poważne obrażenia został przewieziony do szpitala naziemnym zespołem wraz z lekarzem oraz pielęgniarzem ze śmigłowca. Pilot śmigłowca czekał w tym czasie na powrót załogi nadzorując i pilnując maszyny wraz ze strażakami.

Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze wraz z technikiem kryminalistyki prowadzili czynności pozwalające wyjaśnić dokładne okoliczności i przyczyny tego wypadku. — przekazuje nam mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Fot. Dominik B. – ZABRZE112.pl


Fot. Katarzyna B. – ZABRZE112.pl


Siły i Środki: