- Zdarzenia

Uszkodzony gazociąg w centrum miasta – Interweniowało 8 zastępów straży! [ZDJĘCIA]

Zabrze. Dziś, w czwartek 9 listopada na ul. Wolności 362 doszło do uszkodzenia rurociągu. Na miejscu interweniowało 8 zastępów straży pożarnej!

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że podczas wykonywania prac ziemnych doszło do uszkodzenia gazociągu średniego ciśnienia. Akcją dowodził Komendant Miejski PSP w Zabrzu, st. bryg. Tomasz Bajerczak.


Kierujący Działaniami Ratowniczymi natychmiast podjął decyzję o ewakuacji sąsiednich obiektów. Z dwóch budynków administracyjno-biurowych oraz budynku mieszkalnego ewakuowano w sumie ponad 280 osób.


Równocześnie strażacy prowadzili działania prowadzące do ograniczenia skutków wycieku poprzez sprawienie kurtyn wodnych. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji prowadzonej przez zabrzańskich strażaków nie doszło do zapłonu stężonego gazu.


Przybyłe na miejsce pogotowie gazowe zamknęło główny zawór gazu. Po zniwelowaniu zagrożenia, użytkownicy obiektów mogli powrócić do budynków z których zostali ewakuowani.


W zdarzeniu udział brało w sumie 8 samochodów z JRG PSP w Zabrzu oraz 20 strażaków. Kierującym Działaniami Ratowniczymi był Komendant Miejski PSP w Zabrzu, st. bryg. Tomasz Bajerczak.

Źródło: KM PSP Zabrze
Fot. Aleksandra B., Katarzyna B.