- Inne

Utrudnienia i zmiany organizacji ruchu w Zabrzu – sprawdź aktualną listę!

Coraz częściej pojawiają się informacje na temat kolejnych utrudnień oraz zmian w organizacji ruchu drogowego na terenie miasta Zabrze.

Z związku z powyższym, postanowiliśmy wyjść na przeciw naszym czytelnikom, a tym samym sprowadzić do informowania o wszystkich zmianach i utrudnieniach w tym jednym artykule.

Plac Teatralny: 8 sierpnia – 30 września

Na czas remontu zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu, która spowoduje zwężenie zachodniej jezdni Placu Teatralnego do jednego pasa ruchu. Na czas prowadzonych robót dla pojazdów jadących od strony Mikulczyc w kierunku ul. Religi wyznaczono objazd ulicami: Gdańską, Al. Korfantego, Wolności, Miarki, a także ulicami Niedziałkowskiego, Al. Korfantego, Wolności, Miarki.

Tarnopolska: 1 sierpnia – ???

W związku z przebudową torowiska tramwajowego, od dnia 1 sierpnia został wyłączony z ruchu pojazdów odcinek ul. Tarnopolskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Kościuszki i ul. Chopina. Równolegle z przebudową torowiska na wyłączonym odcinku drogi będą wykonywane prace związane z realizacją miejskiej inwestycji pn. „Rozbudowa skrzyżowania ulic Tarnopolskiej, Chopina i Kościuszki w Zabrzu”.

Na czas zamknięcia odcinka ul. Tarnopolskiej wyznaczono dla pojazdów objazd ulicami: Szczęście Ludwika, Moniuszki i Chopina.

Wolności: 27 lipca – 31 lipca

Od 27 do 31 lipca podczas wstrzymania ruchu tramwajowego wykonawca będzie przebudowywał przejazdy drogowo-torowe na skrzyżowaniach ul. Wolności z ul. Rymera, Sienkiewicza i Bohaterów Monte Cassino. Nastąpi też montaż szyn, aby od 1 sierpnia możliwe było przywrócenie kursowania tramwajów. Następnie wykonawca wybuduje przejazdy na torze wyłączonym z ruchu oraz zrealizuje prace drogowe w obrębie tych skrzyżowań.

Goethego: 22 Stycznia 2022 – 14 maj 2023

Ruszyła budowa nowoczesnego centrum przesiadkowego przy ulicy Goethego. Na czas tej inwestycji zostanie utworzony dworzec tymczasowy na Placu Dworcowym pomiędzy pocztą a dworcem PKP, czyli na obecnym obszarze Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego.

W okresie od dnia 22.01.2022 do 14.05.2023 roku, będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu (widoczna na załączonych zdjęciach).

Roosevelta: 5 listopada 2021- Wiosna 2023

Uprzejmie informujemy, że wstrzymanie prac przy przebudowie wiaduktu w ciągu ul. Roosevelta nad torami PKP, zostało spowodowane koniecznością opracowania dokumentacji technologicznej na zwiększoną rozbiórkę fundamentów przyczółków, które znajdują się pod torami linii kolejowych, co znacznie skomplikowało przebieg inwestycji.

Aleja Korfantego: Wkrótce.

Aleja Korfantego zostanie połączona z ulicą Tarnopolską i Brygadzistów poprzez budowę nowego odcinka drogi o długości około kilometra. Wybudowana lub przebudowana zostanie również infrastruktura towarzysząca.

Dla jadących do ulicy Sikorskiego w Gliwicach od centrum Zabrza z ulic Piłsudskiego, Roosevelta, de Gaulle’a i przyległych, ulicami de Gaulle’a rondo Sybiraków, DW902 (DTŚ).

Dla jadących z ulicy Sikorskiego w Gliwicach trasą: DW902 (DTŚ), zjazd na Rondo Sybiraków, de Gaulle’a, Roosevelta, Piłsudskiego.

Z użytkowania wyłączone zostaną przystanki autobusowe przy ul. Roosevelta (Osiedle Wyzwolenia) w obu kierunkach. Autobusy skierowane będą na trasy objazdu co spowoduje wydłużony czas dojazdu.

Hagera: Wkrótce.

Budowa obwodnicy wraz z przebudową ulicy Hagera. Nowo-Hagera będzie miała długość blisko 2 km i odciąży centrum miasta od ruchu samochodowego oraz ułatwi mieszkańcom północnych dzielnic dojazd do Drogowej Trasy Średnicowej (DTŚ).

Kolejne utrudnienia będą dodawane w miarę możliwości na bieżąco – redaktorzy ZABRZE112.pl

Źródło: Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu
Fot. poglądowe UM Piekary Śląskie