- Inne

Wsparcie st. ogn. Rafała Kulawicza w walce z nowotworem!

Starszy ogniomistrz Rafał Kulawicz jest strażakiem z ponad 20-letnim stażem, wzorowo realizował swoje obowiązki służbowe na stanowisku starszego operatora sprzętu specjalnego w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach.

St. ogn. Rafał Kulawicz jest strażakiem z ponad 20-letnim stażem, wzorowo realizował swoje obowiązki służbowe na stanowisku starszego operatora sprzętu specjalnego. Ogniomistrz Kulawicz przez lata służby dał się poznać nie tylko jako strażak nienagannie wykonujący swoje obowiązki, ale także jako bardzo dobry kolega zarażający innych swoim optymizmem.

U ogn. Kulawicza w tym roku zdiagnozowano nowotwór złośliwy kości długiej kończyny dolnej, co zmieniło życie jego i jego rodziny. Chemioterapie AP i IE nie przyniosły oczekiwanej poprawy, pojawiły się przerzuty do płuc, węzłów chłonnych miednicy i otrzewnej. Niestety konieczna była amputacja prawej nogi na wysokości uda.

Obecnie ogn. Kulawicz dochodzi do siebie w domu, przeciwnik nie daje za wygraną więc walka nadal trwa.Otoczony opieką żony i dwóch córek nie przyjmuje do wiadomości przegranej.

Aby wesprzeć Rafała i jego rodzinę w tej nierównej walce została założona zbiórka przez kolegów z II zmiany, z którymi dotychczas pełnił służbę. Jak tylko jego stan się poprawi, chcą pozyskane środki przeznaczyć na zakup protezy i niezbędną rehabilitację.

Link do zbiórki KLIK.

Zachęcamy wszystkie osoby do wsparcia i pomocy st. ogn. Rafałowi Kulawiczowi w tej nierównej walce. Razem możemy zdziałać więcej!

Opracowanie: KM PSP w Gliwicach, ZABRZE112.pl
Fot. KM PSP w Gliwicach