- ŚLĄSK

Wybuch gazu w centrum Bytomia – jedna osoba trafiła do szpitala!

Dzisiejszego poranka w Bytomiu przy ulicy Webera doszło wybuchu butli z gazem w jednym z budynków.

Dzisiaj o godzinie 6:58 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Bytomiu wpłynęło zgłoszenie o wybuchu w jednym z budynków przy ulicy Webera w Bytomiu. Na miejsce zadysponowano 5 zastępów JRG Bytom, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policję – informuje nas mł. asp. Wojciech Krawczyk, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Bytomiu.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono, że na pierwszym piętrze w 4-kondygnacyjnym pustostanie doszło do wybuchu butli z gazem. Przed budynkiem znajdowała się jedna osoba, która w chwili wybuchu przebywała w środku budynku, mężczyzna przebywał pod opieką przybyłego na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego. Poszkodowany był przytomny, został przetransportowany do szpitala. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru powstałego po wybuchu oraz sprawdzeniu budynku pod kątem ewentualnych osób w środku – brak innych osób poszkodowanych.

Dalsze działania polegały na rozebraniu nadpalonych elementów sufitu drewnianego oraz sprawdzeniu budynku kamera termowizyjną – brak zagrożenia pożarowego. Wykonano także pomiary nie stwierdzając występowania mierzonych szkodliwych substancji. Przybyły na miejsce Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego po przeprowadzonych oględzinach nie stwierdził naruszenia konstrukcji budynku. – dodaje Młodszy Aspirant.

Siły i Środki:
411[S]23 – GBAPr – JRG Bytom
411[S]25 – GCBA – JRG Bytom
411[S]43 – SRt – JRG Bytom
411[S]51 – SCD37 – JRG Bytom
411[S]91 – SLRr – JRG Bytom
S04 01 – Zespół (S) – WPR Katowice
Policja

Pogotowie Gazowe
Urząd Miasta w Bytomiu
MZDiM Bytom

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlaneg


Fot. Czytelnik, Partner Portalu – Marcin Wężowski/CzerwoneSamochody.com