- ŚLĄSK

Nocny pożar pustostanu w Bytomiu!

Bytomscy strażacy interweniowali minionej nocy przy ulicy Smolenia. W opuszczonym budynku doszło do pożaru!

Dziś o godzinie 00:48 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu wpłynęło zgłoszenie o pożarze w jednym z opuszczonych budynków przy ulicy Smolenia 34. Na miejsce zadysponowano zastępy. – informuje mł. asp. Wojciech Krawczyk, oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Bytomiu.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że pali się pomieszczenie na II piętrze trzykondygnacyjnego budynku – pustostanu, w którym odcięty był dopływ prądu oraz gazu. Działania na miejscu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszeniu pożaru nagromadzonych wewnątrz śmieci przy użyciu dwóch prądów gaśniczych. Jednocześnie sprawdzono cały budynek – brak osób poszkodowanych.

Dalsze działania polegały na rozebraniu ok 20m.kw. nadpalonego sufitu drewnianego oraz sprawdzeniu budynku kamera termowizyjną – brak zagrożenia pożarowego. Wykonano także pomiary nie stwierdzając występowania mierzonych szkodliwych substancji. Po zakończonych działaniach na miejsce wezwano MZDiM w celu odpowiedniego zabezpieczenia oblodzonej w wyniku prowadzonych działań gaśniczych jezdni. – dodaje Młodszy Aspirant

W akcji wzięło udział łącznie 5 zastępów w tym 18 strażaków, na miejscu obecna była również Policja, Pogotowie Gazowe oraz MZDiM.

Źródło: KM PSP Bytom