- ŚLĄSK

Wyłowiono samochód z rzeki – W środku znaleziono dwa ciała! [ZDJĘCIA]

Potępa. Dzisiejszej nocy do rzeki Mała Panew z nieznanych jeszcze przyczyn wjechał samochód osobowy, w środku znajdowały się dwie osoby.

Dziś o godzinie 01:40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach wpłynęło zgłoszenie dotyczące samochodu, który wpadł do rzeki. Na miejsce zadysponowano liczne zastępy.

Po dotarciu na miejsce potwierdzono zgłoszenie, zastano samochód w wodzie, na powierzchnię wystawały jedynie koła, ponieważ samochód leżał na dachu. Konieczne było jego wyciągnięcie z rzeki za pomocą ciężkiego sprzętu.

Na leśnym odcinku ul. Tarnogórskiej auto osobowe z niewyjaśnionych dotąd przyczyn zjechało z drogi i wpadło do rzeki Mała Panew. – Przejeżdżający tamtędy patrol policji około 2 w nocy zauważył brak barierek przy drodze, a w rzece samochód volkswagen polo – przekazuje TVN24 Kamil Kubica, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

Jak ustalono śmierć poniosło dwóch mężczyzn w wieku ok. 40 lat, ich ciała wydobyto za pomocą sprzętu hydraulicznego z zatopionego samochodu. Na chwile obecną tożsamość mężczyzn oraz ich przyczyna śmierci nie są znane, policja prowadzi czynności ustalające. Nurkowie przeszukali również dno rzeki, aby upewnić się, że to jedyne ofiary tego zdarzenia, nikogo nie znaleziono.

Na miejsce zadysponowano dwie grupy specjalistyczne: Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Bytomia oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Technicznego z Dąbrowy Górniczej. Dodatkowo Ochotniczą Straż Pożarną Koty, Ochotniczą Straż Pożarną Potępa oraz Ochotniczą Straż Pożarną Świętoszowice. Zastępy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach oraz Lublińcu .Łącznie do zdarzenia zadysponowano 17 zastępów – informuje KP PSP Tarnowskie Góry.

Policja wyjaśnia okoliczności wypadku. Nie wyklucza, że do tragedii mogły się przyczynić trudne warunki na drodze: mgła i śliska nawierzchnia.

Źródło: KP PSP Tarnowskie Góry, TVN24
Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Potępie, Ochotnicza Straż Pożarna Koty