- ŚLĄSK

RŚ: Poważny wypadek na Piastowskiej – Kierowcę wyciągano za pomocą specjalistycznego sprzętu! [ZDJĘCIA]

Ruda Śląska. W poniedziałek 13 lutego około godziny 11:45 przy ul. Piastowskiej w Rudzie Śląskiej doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym.

Dziś o godzinie 11:45 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie dotyczące zderzenia dwóch pojazdów na ul. Piastowskiej. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG-2.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w wyniku wypadku kierowca samochodu osobowego jest uwięziony w pojeździe i potrzebuje pomocy medycznej. Przystąpiono do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, udzielenia wraz z Pogotowiem kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz uwolnienia poszkodowanego mężczyzny z pojazdu przy użyciu narzędzi hydraulicznych oraz sprzętu ratowniczego.

Poszkodowanego z licznymi urazami Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do szpitala. Kierujący samochodem ciężarowym nie doznał obrażeń.

Dalsze działania polegały na dokonaniu neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych z nawierzchni, usunięciu elementów karoserii pojazdów oraz zmyciu jezdni. Droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana. Działania zakończono o godzinie 13:45.

Źródło & Fot. KM PSP Ruda Śląska