- Zdarzenia

Wypadek dziecka przy nasypach kolejowych – na miejscu lądował LPR! [ZDJĘCIA]

W Zabrzu – Mikulczycach doszło do wypadku dziecka w okolicach nasypów kolejowych, na miejscu interweniował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego!

O godzinie 15:51 do oficera dyżurnego Policji wpłynęło zgłoszenie o osobach nieletnich przebywających przy nasypach kolejowych w Zabrzu-Mikulczycach, na miejsce zadysponowano patrol. Po przybyciu na miejsce patrolu z IV Komisariatu stwierdzono, że 14-letni chłopiec doznał urazy głowy oraz doszło u niego do Nagłego Zatrzymania Krążenia.

Akcje reanimacyjną przed przybyciem patrolu rozpoczął ochroniarz pobliskiego sklepu. Działania policji polegały na przejęciu reanimacji oraz poinformowaniu dyżurnego, który zadysponował Zespół Ratownictwa Medycznego – przekazuje nam sierż. sztab. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Przybyły na miejsce Zespół stwierdził konieczność zadysponowania Ratownika23 – Śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jednocześnie dyspozycję otrzymał również dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Zabrzu, który zadysponował na miejsce zastęp 671[S]25 w celu zabezpieczenia miejsca lądowania – przekazuje nam st. kpt. Wojciech Strugacz Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego PSP W Zabrzu.

Chłopiec w ciężkim stanie przetransportowany został śmigłowiec do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie przebywa w stanie śpiączki farmakologicznej.

Siły i Środki: