- ŚLĄSK

Wypadek na A1 – Na miejscu interweniują zastępy z trzech miast! [ZDJĘCIA]

Wieszowa. Dziś, w piątek 19 maja na Autostradzie A1 doszło do wypadku z udziałem trzech pojazdów, ruch w kierunku Pyrzowic odbywa się jednym pasem!

Około godziny 18 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o wypadku na Autostradzie A1 w miejscowości Wieszowa. Na miejsce zadysponowano służby.

Jak przekazuje nam dyżurny Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach, którego funkcjonariusze obsługują zdarzenie. Na wysokości zjazdu z autostrady w kierunku Pyrzowic doszło do zderzenia trzech pojazdów, w tym dwóch osobowych i jednego ciężarowego. Jedna osoba doznała obrażeń w postaci złamania ręki i trafiła do szpitala.

Zdarzenie kwalifikowane jest jako wypadek, dlatego na miejscu trwają czynności pozwalające w późniejszym czasie ustalić przyczynę i winnego wypadku. Ruch odbywa się skrajnym lewym pasem. Na miejscu oprócz policji interweniował również Zespół Ratownictwa Medycznego oraz zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu, Tarnowskich Górach oraz Gliwicach. Zadysponowano także zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Wieszowy, Czekanowa, Szałszy oraz Świetoszowic.

Fot. KSRG OSP Czekanów, Czytelnik ZABRZE112.pl