- ŚLĄSK

Tragiczne potrącenie na Gierałtowickiej! [ZDJĘCIA]

Przyszowice. Wczoraj o godz. 17:24 na ul. Gierałtowickiej doszło do tragicznego zdarzenia z udziałem 84-letniej pieszej.

Do wypadku doszło wczoraj o 17.24. 84-letnia mieszkanka powiatu gliwickiego wracała z zakupów i była już w pobliżu zejścia z oznakowanego przejścia dla pieszych przy ul. Gierałtowickiej w Przyszowicach, gdy została potrącona przez volkswagena polo. Gliwiccy śledczy wyjaśniają teraz dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Tuż po zgłoszeniu, na miejsce natychmiast wyruszyły służby. Nieprzytomną mieszkankę Przyszowic przetransportowano do szpitala. Niestety, obrażenia były tak poważne, że mimo wysiłków, lekarzom nie udało się uratować życia kobiety.

Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca wypadku. 55-letni kierowca był trzeźwy. Śledczy z Policji i prokuratury przeprowadzą teraz w tej sprawie postępowanie, które wyjaśni przyczyny oraz okoliczności tragedii.

Apelujemy do kierowców, aby zwalniali, gdy zbliżają się do oznakowanych przejść dla pieszych – nawet gdy wydaje się, że nikt na to przejście nie wchodzi.

Źródło: KMP Gliwice