- Zdarzenia

Wypadek śmiertelny na A4 – na miejscu przez 6 godzin pracowało łącznie 12 zastępów! [ZDJĘCIA]

Zabrze. W poniedziałek, 24 października na zabrzańskim odcinku A4 doszło do tragicznego w skutkach zderzenia.

O godzinie 22:45 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów na 319 kilometrze autostrady A4. W wyniku zderzenia doszło do pożaru samochodu ciężarowego – przekazuje KM PSP Zabrze

Na miejsce zadysponowano 3 zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Zabrza. Po przybyciu na miejsce potwierdzono, iż pożarem objęty jest samochód ciężarowy wraz z naczepą. W związku z szybkim rozprzestrzenianiem się pożaru na miejsce zadysponowano kolejne jednostki Państwowej Straży Pożarnej.

Działania zastępów PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz szybkim opanowaniu rozprzestrzeniającego się ognia, gdyż strażacy otrzymali informację, iż w samochodzie ciężarowym może znajdować się osoba poszkodowana.

Przez cały okres działań ratowniczo-gaśniczych autostrada A4 była nieprzejezdna. W zdarzeniu, które trwało prawie 6 godzin brało udział 12 zastępów straży pożarnej i 38 ratowników z Zabrza, Rudy Śląskiej oraz Grupy Operacyjnej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

Na miejsce zadysponowano także Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Technicznego z Dąbrowy Górniczej, której działania polegały na przestawieniu samochodu ciężarowego, który znajdował się częściowo na poboczu, częściowo na drodze i blokował ruch w kierunku Wrocławia. Po przywróceniu przejazdu na autostradzie A4 zastępy SGRT wróciły do jednostki.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy Policji wynika, 24-letni kierujący samochodem marki BMW jadąc skrajnym lewym pasem, z nieustalonej przyczyny stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do zderzenia z jadącym równolegle skrajnym prawym pasem samochodem ciężarowym marki Renault z naczepą, który następnie uderzył w barierki i bramownicę drogową — przekazuje nam mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

W trakcie akcji gaśniczej w kabinie samochodu ciężarowego ujawniono zwłoki kierującego ciężarówką 67-latka. Kierujący BMW został zatrzymany. Czynności w sprawie trwają, a policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozsądek i trzeźwość za kółkiem. Wspólnie zadbajmy o to, aby wszyscy podróżujący naszymi drogami bezpiecznie dotarli do celu.

Fot. ZABRZE112.pl, KM PSP Zabrze, KM PSP Dąbrowa Górnicza