- Zdarzenia

Wypadek w Mikulczycach – Jedna osoba zginęła, dwie trafiły do szpitali! [ZDJĘCIA]

Zabrze. W sobotni poranek w zabrzańskiej dzielnicy Mikulczyce doszło do tragicznego wypadku.

O godzinie 4:30 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na ulicy Stanisława Moniuszki. Na miejsce zadysponowano służby.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że  doszło do uderzenia samochodu osobowego w betonowe ogrodzenie posesji. Pojazdem podróżowały 3 osoby. Dwie osoby opuściły pojazd o własnych siłach, a nieprzytomny kierowca znajdował się wewnątrz pojazdu — przekazuje st. kpt. Wojciech Strugacz Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego PSP W Zabrzu.

Działania strażaków polegały przede wszystkim na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz niezwłocznemu udzieleniu pomocy dwóm przytomnym mężczyznom, a także przy użyciu specjalistycznego sprzętu wydostaniu nieprzytomnego kierowcy. Wobec kierowcy strażacy wspólnie z pogotowiem ratunkowym rozpoczęli reanimację nieprzytomnego mężczyzny – dodaje Strugacz.

Według ustaleń funkcjonariuszy Policji 30-letni kierujący pojazdem marki Renault, poruszając się od ulicy Mikulczyckiej w kierunku ulicy Moniuszki,, na łuku jezdni utracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego uderzył w betonowy mur. Kierujący w wyniku zdarzenia poniósł śmierć. Dwóch pasażerów trafiło do szpitali w Gliwicach oraz Zabrzu w stanie ciężkim. Policjanci wykonują czynności na miejscu zdarzenia — przekazuje nam mł. asp. Adam Strzodka z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Fot. KM PSP Zabrze, KMP Zabrze

Siły i Środki: