- Wydarzenia

Zabezpieczali mecz Górnika Zabrze i Jagiellonii Białystok

Policjanci z zabrzańskiej komendy zabezpieczali piątkowy mecz ekstraklasy. Widowisko zgromadziło ponad 12 tys. miłośników piłki nożnej. Na stadionie przy ul. Roosevelta, Górnik Zabrze zmierzył się z drużyną Jagiellonii Białystok. W trakcie imprezy odnotowano dwa incydenty związane z naruszeniem przepisów o imprezach masowych.

Piątkowy mecz pomiędzy drużynami Górnika Zabrze, a Jagiellonii Białystok zgromadził na stadionie ponad 12 tys. kibiców. Na potrzeby piłkarskiego spotkania w Komendzie Miejskiej Policji w Zabrzu przygotowano kompleksowy plan zabezpieczenia sportowej imprezy. Nad prawidłowym przebiegiem tego piłkarskiego wydarzenia czuwali mundurowi z zabrzańskiej komendy wspierani przez swoich kolegów z katowickiego oddziału prewencji. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo nie tylko w trakcie meczu, ale również na długo przed jego rozpoczęciem oraz po ostatnim gwizdku sędziego.

Niestety nie wszyscy jeszcze mają świadomość tego, jak kibic powinien się zachowywać w trakcie trwania imprezy masowej. Będąc uczestnikiem takiej imprezy, obowiązują nas przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Przepisy te niestety zlekceważyło dwóch kibiców. 18-letni kibic z Zabrza, na stadion próbował wnieść  nóż. Drugi z zatrzymanych to 22-latek z Białegostoku, który na teren stadionu chciał wnieść petardę. Mężczyźni zostali ujęci przez pracowników ochrony, a następnie zatrzymani przez policjantów.

Przypominamy:

Artykuł 59, ustęp 1 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.
Kto wnosi lub posiada na imprezie masowej broń, w rozumieniu ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji, wyroby pirotechniczne, materiały pożarowo niebezpieczne lub inne niebezpieczne przedmioty, lub materiały wybuchowe,
podlega grzywnie nie mniejszej niż 180 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


Źródło: KMP w Zabrzu
Zdjęcie główne poglądowe ZABRZE112.pl
Fot. ZABRZE112.pl