- Wydarzenia

Aglomeracja śląska najbezpieczniejszym miejscem na świecie!

W dniach 14-17 września w Katowicach, Chorzowie, Pszczynie oraz Zabrzu odbędą się XIX Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym. Do aglomeracji śląskiej zjedzie ok. 70 zespołów ratownictwa medycznego z całej Polski. Kilkadziesiąt ambulansów, setki ratowników medycznych, policjantów, strażaków oraz żołnierzy, symulacje wypadków… To wszystko będą mogli podziwiać mieszkańcy aglomeracji podczas tych wyjątkowych zawodów.

Oficjalne otwarcie Mistrzostw Polski odbędzie się 14 września o 17:30 na Stadionie Śląskim. Przez kolejne trzy dni ratownicy medyczni, dzień i noc, będą rywalizować o mistrzowski tytuł w zadania-symulacjach wypadków. Zwycięzców i klasyfikację Mistrzostw poznamy w sobotę (17 września) o 11:00 w Parku Śląskim. Na okoliczność zakończenia i podsumowania zawodów mieszkańcy będą mogli podziwiać przejazd kolumny ambulansów oraz jednostek współpracujących z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego. Przejedzie ona w godzinach dopołudniowych ulicami Katowic i Chorzowa. Zapraszamy na uroczyste odznaczenie zwycięzców, podczas którego na mieszkańców będą czekały dodatkowe atrakcje.

Od wielu miesięcy przygotowujemy się do tego wyjątkowego wydarzenia. Zawody to doskonała okazja do weryfikacji umiejętności ratowników pracujących na terenie naszego kraju. Nie chcielibyśmy jednak wzbudzać niepokoju wśród mieszkańców – proszę pamiętać, że wszystkie symulowane zdarzenia w tych dniach są przygotowane na tę wyjątkową okazję, w oparciu o realne sytuacje. Podczas zawodów mieszkańcy będą mieli okazję przyjrzeć się pracy ratowników z bliska i zgłębić zagadnienia związane z udzielaniem pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia. 

Serdeczne zapraszamy mieszkańców do śledzenia zmagań ratowników medycznych podczas tych prestiżowych zawodów – podkreśla Łukasz Pach, Dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

Do zobaczenia podczas Mistrzostw!


Zdjęcie główne poglądowe: ZABRZE112.pl