- Zdarzenia

Zabójstwo w Zabrzu – Sprawca ranił ofiarę kilkadziesiąt razy nożem! [ZDJĘCIA]

Zabrze. W poniedziałek, 22 stycznia w jednym z mieszkań w centrum miasta doszło do tragicznej w skutkach awantury, w wyniku której na skutek odniesionych obrażeń zmarł 24-letni zabrzanin.

Po godzinie 23:00 do oficera dyżurnego zabrzańskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o głośnej awanturze w jednym z mieszkań w centrum miasta. Na miejsce niezwłocznie skierowano patrol.

Na miejscu policjanci zastali 24-latka, który na ciele miał poważne obrażenia. Mundurowi udzielili mu pierwszej pomocy, następnie mężczyzna zabrany został to szpitala, gdzie zmarł podczas operacji.

Jak ustalono w toku prowadzonych działań, pomiędzy 24-latkiem, a jego 21-letnim bratem doszło do awantury, podczas której 21-latek zaatakował brata nożem kuchennym, zadając mu kilkadziesiąt ciosów. Obecnie w sprawie prowadzone są dalsze czynności dochodzeniowo-śledcze.

Policjanci z komendy miejskiej pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności i dokładny przebieg tego zdarzenia. Sąd Rejonowy w Zabrzu, przychylając się do wniosku Policji i prokuratury zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego o zabójstwo 21-letniego mieszkańca Zabrza. Usłyszał on zarzut zabójstwa swojego brata, grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności. Trzy najbliższe miesiące sprawca spędzi w areszcie.

Źródło: KMP Zabrze
Fot. poglądowe ZABRZE112.pl, KMP Zabrze