- Zdarzenia

Pożar mieszkania na Helence – Życia mężczyzny nie udało się uratować! [ZDJĘCIA]

Zabrze. Dziś, w sobotę 13 stycznia w zabrzańskiej dzielnicy Helenka na ul. Niepokólczyckiego doszło do pożaru mieszkania w wyniku którego mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Chwilę po godzinie 8 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie dotyczące podejrzenia pożaru w jednym z mieszkań w bloku mieszkalnym przy ul. Płk. Franciszka Niepokólczyckiego 38, na miejsce niezwłocznie skierowano służby.

Po przyjeździe okazało się, że mieszkanie było szczelnie zamknięte i prawdopodobnie wystąpił w nim pożar wewnętrzny ukryty. W trakcie przeszukania mieszkania stwierdzono obecność mężczyzny, którego zgon potwierdził obecny na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego. – przekazuje nam dowodzący akcją – st. kpt. Grzegorz Gorpiel, Dowódca JRG Zabrze.

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dokonania pomiarów na obecność tlenku węgla w mieszkaniu, które uległo spaleniu oraz pozostałych lokalach. – dodaje Gorpiel.

Na miejscu interweniowały cztery zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu, Zespół Ratownictwa Medycznego z podstacji w Radzionkowie, Patrol policji oraz Prokurator.

Fot. Dominik B. – ZABRZE112.pl