- Zdarzenia

Zabrzańscy wywiadowcy zatrzymali mężczyzn podejrzanych o usiłowanie zabójstwa!

Dwaj mężczyźni, którzy zostali zatrzymanie w sobotę przez zabrzańskich policjantów, usłyszeli już zarzuty usiłowania zabójstwa. Podejrzani, działając wspólnie i w porozumieniu doprowadzili do zdarzenia drogowego, wjeżdżając samochodem w grupę osób, a następnie poważnie zranili 25-letniego mężczyznę maczetami. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Radków na ternie powiatu kłodzkiego. Wobec podejrzanych zastosowano środek, zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania.

Do zdarzenia doszło w piątek 27 stycznia br. około godz. 15:0 w miejscowości Radków na ternie powiatu kłodzkiego. Z ustaleń policjantów wynika, że dwaj podejrzani, działając wspólnie i w porozumieniu, najpierw wjechali volkswagenem w idących poboczem dwóch mężczyzn, w wieku 24 i 25 lat i będącą z nimi 37-letnią kobietę. A następnie wysiedli z auta i przy użyciu niebezpiecznych narzędzi dopuścili się uszkodzenia ciała 25-latka, po czym pośpiesznie uciekli z miejsca zdarzenia. 25-latek z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala, a powiadomieni o tym zdarzeniu policjanci, natychmiast przystąpili do działania. Już po chwili ustalili potencjalnych sprawców tego przestępstwa i rozpoczęli intensywne poszukiwania dwóch mieszkańców powiatu kłodzkiego.

Zatrzymanie 22 i 23-latka miało miejsce w sobotę około 21.00 w jednym z mieszkań na terenie Zabrza. Zatrzymania dokonali policjanci z Zespołu Wywiadowców Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. Podejrzani do samego końca próbowali ukryć się przed policjantami, chowając się na  balkonie mieszkania, jednak szybko zostali znalezieni. Po zatrzymaniu, mężczyzn przekazano mundurowym z Kłodzka.