- Zdarzenia

Zadymienie na klatce schodowej w Biskupicach!

Wczorajszego wieczoru w Zabrzu – Biskupicach swoją interwencje prowadziły cztery zastępy z JRG Zabrze, zgłoszenie miało dotyczyć zadymienia na klatce schodowej!

Wczoraj o godzinie 18:39 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu na klatce schodowej w jednym z budynków wielorodzinnych przy ulicy Okrzei w Biskupicach. Na miejsce zadysponowano zastępy – informuje nas mł. asp. Krzysztof Migas z Komendy Miejskiej PSP w Zabrzu.

Po przybyciu na miejsce potwierdzono zgłoszenie, podczas rozpoznania stwierdzono, że zadymienie powstało w wyniku nieszczelności przewodu kominowego. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu w piecu a następnie przewietrzeniu pomieszczeń. Wykonano także pomiary na obecność tlenku węgla – dodaje Młodszy Aspirant.

W zdarzeniu brak było osób poszkodowanych, w działaniach łącznie wzięły udział cztery zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu, ostatni zastęp wrócił do bazy o godzinie 20:14 – kończy Migas.

Siły i Środki:
671[S]22 – GBAPr – JRG Zabrze
671[S]25 – GCBARt – JRG Zabrze
671[S]51 – SCD – JRG Zabrze
671[S]90 – SLRr – JRG Zabrze

Fot. Portal Biskupice