- Zdarzenia

Zdarzenie drogowe z udziałem autobusu!

O godzinie 5:19 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem autobusu komunikacji miejskiej oraz samochodu osobowego na ulicy Dorotki w Zabrzu-Kończycach.

Na miejsce zadysponowano 3 zastępy JRG Zabrze 671[S]22, 25, 90; zastęp OSP Kończyce 679[S]25; patrol Policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Autobusem podróżowało około 11 osób, jeden z pasażerów został przebadany przez Zespół Ratownictwa Medycznego, nie wymagał hospitalizacji. Kierowca samochodu osobowego został przebadany przez ZRM i został przetransportowany do szpitala na dalsze badania.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji wycieków płynów eksploatacyjnych.

Policjanci ustalili, że 51-letni kierujący samochodem osobowym marki Chevrolet w trakcie manewru wymijania doprowadził do zderzenia z autobusem marki MAZ, kierowanym przez 62-latka. 51-latek został ukarany mandatem karnym.

Na czas prowadzonych działań ulica Dorotki była nieprzejezdna. Działania zostały zakończone o godzinie 7:22.

Poinformowali w rozmowie z redaktorem ZABRZE112.pl mł. asp. Sebastian Bijok z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu oraz mł. asp. Krzysztof Migas z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu.