- Zdarzenia

Dwa zderzenia z tramwajem, wymuszenie na motocykliście – Bilans jednego dnia na zabrzańskich drogach! [ZDJĘCIA]

Zabrze. Wczoraj, we wtorek 28 maja w Zabrzu doszło do trzech groźne wyglądających kolizji, szczegóły z nich poniżej.

Do pierwszego zdarzenia doszło o godzinie 6:26 na skrzyżowaniu ulic Wolności oraz Sienkiewicza. Tam, 62-letni kierujący samochodem osobowym marki Fiat nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu tramwajowi linii nr 4 i doprowadził do zderzenia. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, zakwalifikowano je jako kolizję. Mężczyzna za to wykroczenie ukarany został mandatem.

Do drugiego zderzenia z tramwajem, tym razem linii nr 2 doszło na ul. Bytomskiej o godzinie 8:41, tam 58-letni kierujący samochodem dostawczym marki Fiat nieprawidłowo wykonał manewr skrętu, w wyniku czego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia. Tutaj również brak było poszkodowanych. 58-latek ukarany został mandatem.

Do ostatniego poważnie wyglądającego zdarzenia doszło o godzinie 18:59, tam 43-letni kierujący samochodem osobowym marki Opel nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 49-letniemu motocykliście na Kawasaki. Tutaj również obyło się bez poważniejszych obrażeń. 43-latek za to wykroczenie otrzymał mandat.