- ŚLĄSK

Zderzenie na A1 – Droga jest zablokowana, na miejsce zadysponowano 10 zastępów! [ZDJĘCIA]

Wieszowa. Dziś, 14 października na Autostradzie A1 doszło do zderzenia trzech pojazdów.

O godzinie 11:58 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu na Autostradzie A1 w kierunku Łodzi – przekazuje nam mł. asp. mgr Maciej Świderski Zastępca Oficera Prasowego Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach

Na miejsce zadysponowano łącznie 10 zastępów Straży Pożarnej, w tym dwa z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Bytomiu, dwa z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu oraz trzy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Tarnowskich Górach.

Dodatkowo na miejsce zadysponowano po jednym zastępie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świetoszowicach, Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieszowie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Bytomiu Górnikach oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Czekanowie.

Na miejscu lądował również Ratownik-4 – Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, natomiast jedyną w tym zdarzeniu osobę poszkodowaną zabrał do szpitala naziemny Zespół Ratownictwa Medycznego.

Na chwile obecną (godz. 14:30): Droga w kierunku Łodzi pasami jezdni jest całkowicie zablokowana, odbywa się sporadyczny ruch samochodów osobowych pasem zieleni.

Fot. Jarosław Myśliwski / Gwarek.com.pl, OSP Świętoszowice

Siły i Środki:

411[S]25 – GCBA – JRG Bytom
411[S]43 – SRt – JRG Bytom
671[S]22 – GBAPr – JRG Zabrze
671[S]25 – GCBARt – JRG Zabrze
631[S]21 – GBA – JRG Tarnowskie Góry
631[S]40 – SRt – JRG Tarnowskie Góry
631[S]90 – SLRr – JRG Tarnowskie Góry
419[S]12 – GBA – OSP Górniki
639[S]48 – GCBARt – OSP Wieszowa
639[S]43 – SRt – OSP Świętoszowice
Policja
Lotnicze Pogotowie Ratunkowe
Inspekcja Transportu Drogowego
Patrol Autostradowy