- ŚLĄSK

Wypadek na DK88 – zderzyło się 5 pojazdów!

O godzinie 15:11 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem kilku pojazdów na Drodze Krajowej nr 88 na wysokości ulicy Tarnogórskiej, na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG-1 Gliwice.


Po przybyciu na miejsce potwierdzono zgłoszenie, doszło do zderzenia 4 pojazdów w których podróżowało 5 osób. Dwie osoby wymagały pomocy medycznej, jedna z nich została przetransportowana do szpitala przez jeden z dwóch obecnych na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego.

Poinformował w rozmowie z redaktorem ZABRZE112.pl kpt. Damian Dudek Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach.

Według ustaleń policjantów na miejscu „Gliwiczanin kierujący hyundaiem, jadąc w stronę Zabrza, podczas zmiany pasa ruchu z prawego na lewy zajechał drogę zabrzance kierującej fiatem. Doszło do zderzenia. Fiat punto przejechał na przeciwległy pas, zderzając się z peugeotem, z kolei francuskie auto przemieściło się i zderzyło się z nadjeżdżającym volkswagenem. Droga w kierunku Bytomia zablokowana była do godziny 17:45, natomiast w kierunku Strzelców Bytomskich ruch odbywał się normalnie.” – informuje KMP Gliwice

Fot. Gliwice Na Sygnale | ZABRZE112.pl