- Zdarzenia

Zderzenie na skrzyżowaniu Wolności z Rymera – dwie osoby trafiły do szpitala! [ZDJĘCIA]

Zabrze. We wtorek, 19 kwietnia na skrzyżowaniu ulic Wolności oraz Rymera doszło do zderzenia dwóch pojazdów.

Wczoraj (19.04) o godzinie 11:52 do oficera dyżurnego Policji wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów na skrzyżowaniu ulic Wolności oraz Rymera. Na miejsce skierowano służby – przekazuje nam mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Jak ustalili Funkcjonariusze, 19-letnia kierująca samochodem osobowym marki Citroen jadąc ulicą Wolności w kierunku Rudy Śląskiej, chciała skręcić w kierunku Hali Pogoń. W trakcie skręcania nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu prosto 24-letniemu kierującemu samochodem marki Opel – dodaje Młodszy Aspirant.

W wyniku zdarzenia do szpitala przewiezione zostały 2 osoby, 33-letnia pasażerka Citroena oraz 24-letni kierujący Oplem. Na szczęście w szpitalu okazało się, że nie doznali żadnych obrażeń. W trakcie działań służb występowały utrudnienia w ruchu.

Na miejscu zdarzenia pracowali Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Zabrzu i Technik Kryminalistyki, strażacy JRG Zabrze oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Postępowanie w sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Zabrzu – Podsumowuje Oficer.

Siły i Środki: