- Zdarzenia

Zderzenie na wiadukcie nad A4 – motocyklista w ciężkim stanie trafił do szpitala! [ZDJĘCIA+VIDEO]

Zabrze. We wtorek, 19 kwietnia na ul. Chudowskiej doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem, w wyniku zdarzenia jedna osoba trafiła do szpitala.

Wczoraj (19.04) o godzinie 18:00 do oficera dyżurnego Policji wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem motocykla i samochodu osobowego na ulicy Chudowskiej. Na miejsce zadysponowano służby – przekazuje nam mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Ze wstępnych ustaleń Policjantów wynika, że 38-letni kierujący samochodem osobowym marki Audi, jadąc ulicą Chudowską od strony Chudowa, chciał zjechać na autostradę w kierunku Wrocławia. W trakcie skręcania nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prosto 38-letniemu kierującemu motocyklem marki Kawasaki i doprowadził do zderzenia – dodaje Młodszy Aspirant.

W wyniku wypadku 38-letni motocyklista doznał licznych złamań kończyn dolnych oraz ogólnych obrażeń. Kierujący jednośladem w stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala.
Na czas działań służb na miejscu ruch w kierunku Chudowa był całkowicie zablokowany, samochody kierowane były objazdami
– dodaje Bijok.


Na miejscu zdarzenia pracowali Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Zabrzu oraz Technik Kryminalistyki, strażacy JRG Zabrze i OSP Kończyce oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Postępowanie w sprawie prowadzi Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu – Podsumowuje Oficer.

Siły i Środki: