- Zdarzenia

20-latka skręciła wprost pod samochód – Doprowadziła do zderzenia trzech pojazdów! [ZDJĘCIA]

Zabrze. Wczoraj, w czwartek 7 września na ul. Tarnopolskiej w Mikulczycach doszło do zderzenia trzech pojazdów.

O godzinie 10:26 do oficera dyżurnego zabrzańskiej policji wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu trzech pojazdów na skrzyżowaniu ulic Tarnopolskiej oraz Chopina, na miejsce niezwłocznie skierowano wszystkie służby. — przekazuje nam mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Po dotarciu naszych trzech zastępów na miejsce i rozpoznaniu potwierdzono, że doszło do zderzenia trzech pojazdów. Jeden z nich uderzył w słup energetyczny i i slup trzymający trakcję tramwajową. Przed naszym przybyciem wszyscy uczestnicy opuścili pojazdy o własnych siłach. — przekazuje nam mł. bryg. Wojciech Strugacz Rzecznik Prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu

Jak ustalili funkcjonariusze 20-letnia kierująca samochodem marki Opel jadąc ulicą Tarnopolską w kierunku Placu Kroczka, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu skręcając w lewo w ulicę Chopina, tym samym doprowadzając do zderzenia z pojazdem Volvo kierowanym przez 19-latka a następnie uderzając w stojącą na STOP’ie na ul. Chopina Skodę kierowaną przez 21-latka. – dodaje Bijok.

Na czas prowadzonych działań ruch na skrzyżowaniu był utrudniony, uszkodzona została infrastruktura drogowa oraz tramwajowa.

Siły i Środki: